VOLVO hälyttimen S60 MK3 / V90 2021 T5 Inscription yhteensopiva akku 640mAh
VOLVO hälyttimen S60 MK3 / V90 2021 T5 Inscription yhteensopiva akku 640mAh
In stock
- SKU
- CS-VRL445SL
Kuvaus / VOLVO hälyttimen S60 MK3 / V90 2021 T5 Inscription yhteensopiva akku 640mAh
Miten varmistat, että akku on oikea?
Tämä akku on tarkoitettu VOLVO hälyttimen -käyttöön ja soveltuu kyseisen valmistajan laitteisiin, kun yhteensopivuus täsmää alla kuvatuilla tavoilla.
1) Tarkista mallikoodi ensin. Etsi laitteen tyyppikilvestä, käyttöohjeesta tai vanhasta akusta mallikoodi ja vertaa sitä tuotesivun yhteensopivuus- ja korvaavuuslistoihin.
2) Jos mallikoodia ei löydy, vertaa tekniset ja fyysiset tunnisteet. Useimmiten akku on yhteensopiva, kun seuraavat asiat täsmäävät:
- Jännite: vanhan akun jännite vastaa tuotesivun tietoja.
- Liitäntä: liittimen tyyppi, napaisuus ja sijainti vastaavat vanhaa akkua.
- Ulkonäkö ja koko: akun muoto ja mitat ovat vastaavat ja akku mahtuu paikalleen ilman väkivaltaa.
3) Kapasiteetti voi vaihdella. Kapasiteetti (mAh/Wh) voi olla alkuperäistä suurempi tai pienempi, kunhan jännite ja liitäntä ovat oikein ja akku sopii fyysisesti paikalleen.
Turvallisuus ja vastuullisuus
Suomen Akkukaupan myymät akut on varustettu laadukkailla suojapiireillä, jotka suojaavat akkua ylijännitteeltä, oikosululta ja ylikuumenemiselta normaalissa käytössä. Akkukauppa on aidosti kotimainen suomalainen verkkokauppa, jolla on suomalainen asiakaspalvelu ja selkeä vastuutaho Suomessa. Tämä lisää turvallisuutta erityisesti akkutuotteissa, sillä tuotteet kuuluvat EU:n kuluttaja- ja tuoteturvallisuuslainsäädännön piiriin ja niille on olemassa todellinen vastuutaho. Käytä akkua vain ehjänä ja lopeta käyttö, jos akku turpoaa, kuumenee poikkeavasti tai sen kotelo vaurioituu. Toimita vanha akku aina asianmukaiseen paristokeräykseen.
More Information
| SKU | CS-VRL445SL |
|---|---|
| Jännite uusi | 8 V |
| Kennotyyppi uusi | HPC |
| Valmistaja | Cameron Sino |
| Takuu | 1 vuosi |
| EAN | 4894128192541 |
| Korvaa | 31450445 / AC15 / P0839A |
| Kapasiteetti (mAh) | 640F / 5.12Wh |
| Mitat | 49.80 x 28.50 x 15.50mm |